Servis klimatizácie R1234yf / R134a

Klimatizácia

Kompletný servis klimatizácie zariadením TEXA 780R BI-GAS  + dezinfencia interiéru ozónom

780r bigas

Naše zariadenie spĺňa normy na servis a diagnostiku obidvoch chladív typu R134a ale aj na nové chladivo R1234yf ( HFO1234yf ). Zariadenie nemá problém ani s hybridnými/elektrickými automobilmi, ktoré používajú špeciálny POE olej.

 

VYUŽITE ZĽAVOVÉ KUPÓNY NA KLIMATIZÁCIU V HODNOTE 15€

 

Chladivo R134a používané v automobiloch do roku 2011 – s výnimkou do roku 2016

 

Chladivo R1234yf ( HFO1234yfsa začalo používať od 1.1.2011  podľa legislatívneho nariadenia EU kvôli zníženiu skleníkových plynov v atmosfére.

 

 ZOZNAM AUTOMOBILOV S NOVÝM CHLADIVOM R1234YF

 

Kompletný servis klimatizácie zahŕňa
– napojenie zariadenia na systém
– úplné odsatie starého chladiva a oleja
– vákuovanie systému
– vákuová skúška tesnosti
– vstreknutie nového oleja a UV farbiva do systému
– naplnenie chladivom R134a alebo R1234yf
– test tlaku a funkcie klimatizácie
– meranie účinnosti chladenia
– tlač protokolu o naplnení klimatizácie
– dezinfekcia interiéru ozónom

 


1147_klimatizaciaPrečo je dôležitý pravidelný servis klimatizácie ?   
Ak chcete zabezpečiť čo najdlhšiu životnosť klimatizácie, zachovať jej plnú funkčnosť a zároveň maximálnu čistotu odvzdušia, treba myslieť na pravidelný servis klimatizácie. V každej klimatizácii ubúda chladivo (ročne to môže byt 10-15%), olej a následne klesá aj účinnosť klimatizácie. Je to dlhodobý proces a preto ho až tak nevnímame.

 

Ak klimatizácia nepracuje s dostatočnou účinnosťou tak jednoducho otočíme regulátor teploty viac do modrej polohy, pokiaľ máte digitálnu klímatizáciu všetko za Vás spraví automatika. Začne Vám častejsie spúštať kompresor – tým rastie zaťaženie kompresora a spotreba paliva. Starý olej v klimatizačnom systéme už nestíha absorbovať vlhkosť ( jedna z mála známych funkcií oleja do klimatizácií ). Vlhkosť spôsobuje koróziu a zrazu je zle, klimatizácia v lepšom prípade iba nechladí no v horšom si pripravte stovky € na nový kompresor, preplach systému a ďalšie potrebné úkony. Odporúča sa zapnúť klimatizáciu aspoň na 10 minút každý mesiac a to aj v zimnom období.

 


 

Čo sa stane, ak sa o klimatizáciu nestaráte správne ?
14563993983406
Okrem vyššie uvedených problémov v klimatizačnom systéme je pre naše zdravie dôležitý interér vozidla v ktorom trávime čoraz viac času. Počas teplých dní  sa  klimatizačný systém stáva liahňou pre rôzne baktérie/vírusy ktoré síce nevidíte ale škodia Vám a Vašej rodine.
Najúčinnejšie odstránenie baktérií vykonávame vďaka dezinfekcii interiéru ozónom ktorý zabíja až 99,9% baktérií. Doporučuje sa aj výmena kabínového filtra ideálne s obsahom uhlíka ktorý na základe chemickej reakcie rozkladá nebezpečné látky z okolitého prostredia. Ak patríte medzi alergikov spoločnosť MANN vyrába biofunkčné antialergénne filtre viac sa dozviete TU.

Rozdiel medzi chladivom R134a a R1234yf

Dezinfekcia ozónom a čo je vlastne ozón ?

ozonOzón je najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo. Ozón je plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Jeho účinky sa prejavia aj na miestach, kde

sa bežná chémia nedostane. Veľmi rýchlo, až 100 krát účinnejšie ako chlór ničí odolné druhy a formy vírusov, baktérií, mikroorganizmov, spórov plesní. Ďalším efektom je odstránenie zápachov – zatuchnutie, zápach z mlieka a podobne. Ozón je prostriedok, ktorý sa používa v zdravotníctve i na sterilizáciu pitnej vody. Ozón zabíja 99,9% baktérií a vírusov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy, problémy alergikov.

 

ozonizerDezinfekcia ozónom v interiéri vozidla
V interiéri vozidla prebieha dezinfekcia nasledovne. Ozónový generátor nastavíme podľa veľkosti vozidla, prípadne zápachu na 30 min – 45 min. Generátor pôsobí pri zatvorenom vozidle. Podmienkou je nastavený vnútorný okruh na vozidle a zapnutý motor vozidla. Po cca. 30-45 minútach generátor vypneme a vozidlo necháme vyvetrať. Táto dezinfekcia je určená pre klimatizácie vozidla, v ktorých je vysoká vlhkosť a priaznivá teplota na tvorbu nebezpečných baktérií a plesní. Tie sů dôvodom nepríjemného zápachu ale môžu ohrozovať aj zdravie posádky, malých detí, alergikov, astmatikov, najmä ak je imunitný systém oslabený.
Rovnako účinná je dezinfekcia ozónom aj v aute fajčiarov, v ktorých zanecháva fajčenie nepríjemný zápach.