Montáž ťažného zariadenia a strešných nosičov

V našom autoservise sme oprávnený montovať ťažné zariadenia od slovenského výrobcu GALIA s guľou ISO 50 pre všetky typy motorových vozidiel s najkvalitnejšou povrchovou úpravou na trhu – zinku a výrobcu AUTO-HAK. Každé ťažné zariadenie je konštruované a vyrábané pomocou moderných technológií v súlade s národnými a medzinárodnými normami a smernicami ako ISO 9001:2008, EHK 55, (94/20/ES).


V ponuke sú dve prevedenia ktoré sa líšia spôsobom odnímania spojovacej gule.

Bajonetové odnímanie

Prvé prevedenie nesie komerčný názov: Prevedenie C. Toto prevedenie je určené pre náročnejších užívateľov. Pri odnímaní spojovacej gule nie je potrebné použiť žiadne náradie. Prevedenie je známe tiež pod názvom „bajonet“ resp. „bajonetové odnímanie„. Princíp odnímania spojovacej gule pri prevedení „C“ je unikátom európskych rozmerov (konštrukčné prevedenie aj spôsob výroby) a je  chráneným duševným vlastníctvom.
Výhody:
– Veľmi jednoduchá a ľahká manipulácia s minimálnymi nárokmi na fyzickú a technickú zdatnosť užívateľa
– Pri odnímaní a spätnom zakladaní nie je potrebné použiť rukavice
– Spolu so spojovacou guľou sa súčasne odnímajú všetky spojovacie prvky (nezostávajú na vozidle) a teda nie sú ďalej zbytočne vystavované poveternostným vplyvom, čo rapídne predlžuje životnosť a takisto výrazne prispieva k bezpečnosti počas prevádzky.
– Na vozidle zostáva len samotný držiak s otvorom, ktorý sa vodotesne uzavrie gumovými krytmi.
– Jednoduchá údržba keďže otvor v držiaku na vozidle je priechodzí
– Uchytenie spojovacej gule na vozidle zabezpečujú až 3 bezpečnostné prvky.
– Najexponovanejšie časti sú adekvátne tepelne spracované (vákuovo kalené).
Naše „bajonetové odnímanie“ je konštrukčne vyriešené takým spôsobom, že pri náhodnom zlyhaní niektorého z bezpečnostných prvkov zostane spojovacia guľa uchytená v držiaku. K spontánnemu uvoľneniu spojovacej gule nedôjde ani pri zlyhaní dvoch bezpečnostných prvkov súčasne.
tazne1

Skrutkové odnímanie

Ďalším prevedením odnímania spojovacej gule je: Prevedenie A. Jedná sa o spôsob odnímania spojovacej gule, pri ktorom je potrebné použiť príslušné náradie (vidlicový alebo prstencový kľúč). Toto prevedenie je predovšetkým vhodné pre menej náročných užívateľov, ktorí predpokladajú, že spojovaciu guľu budú odnímať menej často.

tazne2

Ak Vás zaujíma cena ťažného zariadenia kontaktujte nás telefonicky na  0950 508 502 alebo vyplňte formulár.                   Formulár