TIPTRONIC výmena oleja v prevodovke

Výmena oleja v 6. stupňovej automatickej prevodovke TIPTRONIC s preplachom 

 

 

 

Výmena oleja na Audi Q7 4L Quattro 2010 3,0TDi 176kW so 6-stupňovou prevodovkou TIPTRONIC od výrobcu Aisin Warner s označením 09D – (TR60-SN)

 

 

 

 


Kontrola teploty oleja v prevodovke. K prevodovke pripojíme zariadenie na výmenu oleja. Pridáme prípravok na preplach prevodovky PRO-TEC ATF a začneme s preplachom prevodovky. Počas preplachu, ktorý trvá cca 15-20 minút volíme radiacou pákou všetky režimy, aby sa prípravok dostal do všetkých častí a celého systému prevodovky.

 

 

 

 

 

 

 

Olejovú vaňu s magnetmi, na ktorých je vidieť kovové nečistoty očistíme a demontujeme starý filter automatickej prevodovky.

 

 

 

 

 

 

 

Ešte pred samotnou výmenou oleja, začne zariadenie tlačiť do prevodovky nový olej, aby sa zo systému dostalo čo najviac starého oleja. Namontujeme nové tesnenie a filter prevodovky.

 

 

 

 

 

 

 

Pri dynamickej výmene oleja s preplachom prevodovky sa použije 1,5-2x viac nového oleja. Pri tejto výmene sme použili 18L oleja Ravenol. Výmena sa robí pri naštartovanom aute a preraďovaní režimov automatickej prevodovky, nový olej vytláča starý olej z celého systému. Výsledkom je dokonalé prečistenie automatickej prevodovky od nečistôt a istota, že v celom systéme je nový olej. Do nového oleja pridáme kondicionér PRO-TEC ATC

 

V prípade záujmu o cenovú ponuku výplňte formulár. Následne Vám v čo najkratšom čase odpíšeme.                                  Formulár