6-stupňová automatická prevodovka TIPTRONIC Aisin Warner 09D – (TR60-SN)

Značka a model:

Audi Q7 4L Quattro 2010

Objem, výkon:

3.0 TDi, 176kW

Typ prevodovky:

6-stupňová prevodovka TIPTRONIC

Výrobca a označenie prevodovky:

Aisin Warner 09D – (TR60-SN)

Dynamická výmena oleja s preplachom prevodovky TIPTRONIC Aisin Warner 09D – (TR60-SN).  Pri výmene sa použilo 18L oleja Ravenol. Výmena prebiehala pri naštartovanom aute a preraďovaní všetkých režimov prevodovky. Nový olej postupne vytláča starý olej z celého systému. Výsledkom je dokonalé prečistenie automatickej prevodovky od nečistôt a istota, že v celom systéme je nový olej.
Kontrola teploty oleja v prevodovke a pripojenie zariadenia na výmenu oleja. Pridanie prípravku na preplach prevodovky PRO-TEC ATF.  Počas preplachu, ktorý trvá cca 15-20 minút sa volia radiacou pákou všetky režimy, aby sa prípravok dostal do všetkých častí a celého systému prevodovky.
Olejová vaňa s magnetmi, na ktorých je vidieť kovové nečistoty sa očistí a demontuje sa starý filter automatickej prevodovky.
Ešte pred samotnou výmenou oleja, začne zariadenie tlačiť do prevodovky nový olej, aby sa zo systému dostalo čo najviac starého oleja. Montáž nového filtra a tesnenia automatickej prevodovky.
Pri dynamickej výmene oleja s preplachom prevodovky sa použije 1,5-2x viac nového oleja. Do nového oleja sa ako posledné pridá kondicionér PRO-TEC ATC.

Cenník výmeny oleja v prevodovke TIPTRONIC Aisin Warner 09D – (TR60-SN)

TOP

PREMIUM

433 - 481€

cena s DPH

  • olej RAVENOL 14-18L
  • preplach PRO-TEC
  • aditívum PRO-TEC
  • vnútorný filter s tesnením MEYLE
  • výmena oleja s preplachom prevodovky