Ozónové čistenie

Ozónové čistenie (dezinfekcia) interiéru
Efektívny spôsob ničenia vírusov a baktérií v interiéroch áut

zabitých baktérií a vírusov

Technológia čistenia ozónom zbaví interiér auta baktérií, vírusov aj plesní s 99,9 % účinnosťou. Zabraňuje ochoreniam a alergickým reakciám, ktoré spôsobujú.

účinnosť v odstránení zápachov

Okrem dezinfekčných účinkov je ozón účinný aj v boji proti pachom. Zabezpečuje čistotu ovzdušia, odstraňovanie cigaretového zápachu a pachu zvierat.

Pred ozónovým čistením doporučujeme vymeniť kabínový filter
Pretože kabínový filter môže byť zdrojom plesní a baktérií.

Otázky a informácie

Ozón je najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo. Ozón je plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Jeho účinky sa prejavia aj na miestach, kde sa bežná chémia nedostane.

 

Veľmi rýchlo, až 100 krát účinnejšie ako chlór ničí odolné druhy a formy vírusov, baktérií, mikroorganizmov, spórov plesní. Ďalším efektom je odstránenie zápachov – zatuchnutie, zápach z mlieka a podobne. Ozón je prostriedok, ktorý sa používa v zdravotníctve i na sterilizáciu pitnej vody. Ozón zabíja 99,9% baktérií a vírusov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy, problémy alergikov.

 

Dezinfekcia ozónom v interiéri vozidla
V interiéri vozidla prebieha dezinfekcia nasledovne. Ozónový generátor nastavíme podľa veľkosti vozidla, prípadne zápachu na 30 min – 45 min. Generátor pôsobí pri zatvorenom vozidle.
Podmienkou je nastavený vnútorný okruh na vozidle a zapnutý motor vozidla. Po cca. 30-45 minútach generátor vypneme a vozidlo necháme vyvetrať. Táto dezinfekcia je určená pre klimatizácie vozidla, v ktorých je vysoká vlhkosť a priaznivá teplota na tvorbu nebezpečných baktérií a plesní. Tie sů dôvodom nepríjemného zápachu ale môžu ohrozovať aj zdravie posádky, malých detí, alergikov, astmatikov, najmä ak je imunitný systém oslabený.

 

Rovnako účinná je dezinfekcia ozónom aj v aute fajčiarov, v ktorých zanecháva fajčenie nepríjemný zápach.

Máte záujem o službu alebo cenovú ponuku ?

Vyplňte kontaktný formulár, následne Vám čo najskôr odpíšeme